Kategori:
BASIN BÜLTENLERİ

Gelecek Partisi İktidarın Yardım Kampanyasını Eleştirdi: “SİZ Ekonomiyi Kötü Yönetmeseydiniz, Biz Bize Yeterdik!..”

Gelecek Partisi, sosyal medyadan başlattığı yeni bir kampanya ile iktidarın “Biz Bize Yeteriz” kampanyasını eleştirdi. Dikkat çeken kampanyalarla gündem oluşturan Gelecek Partisi yeni kampanyasıyla hükümetin ekonomi yönetimini hedef aldı. Parti sosyal medya hesaplarından yayınlanan videolarla, ekonomide yapılan yanlışlar hatırlatılarak, eğer bunlar yapılmasaydı “Biz Bize Yeterdik!..” mesajı verildi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun sosyal medya hesaplarından da yayınlanan videolar on binlerce kez izlendi, beğeni ve paylaşım rekoru kırdı.

Kampanya kapsamında ilk yayınlanan videoda, ödenen vergiler hatırlatılarak, yandaş şirketlere sağlanan vergi affı olmasaydı bugün yardım kampanyasına gerek olmayacağı vurgulandı: “Biz her gün devlete 2.3 milyar TL vergi veriyoruz. Geçen yıl ödediğimiz vergi tam 820 milyardı!.. Kötü gün için biriktirdiğimiz o parayı, malum şirketlere yüksek vergi affıyla talan etmeseydiniz #bizbizeyeterdik !”

Kampanyanın ikinci videosunda ise Merkez Bankası’nın ihtiyaç akçesinin hazineye aktarılarak, ekonomi yönetiminin hatalarını örtbas için kullanılması eleştirildi. “Biz yıllarca çalışıp ihtiyat akçesi oluşturduk. Merkez Bankası’ndaki kefen paramız tam 41 milyardı!.. Kötü gün için biriktirdiğimiz o parayı, bozuk ekonomiyi örtbas için hazineye aktarıp talan etmeseydiniz #bizbizeyeterdik!”

Üçüncü kampanya videosunda ise, 2018 yılında hayvancılığa verdiği destekten daha fazlası olan 4.2 Milyar TL’nin bir medya kuruluşunu ele geçirmek heba edildiği hatırlatıldı: “2018 yılında Türkiye’de hayvancılığa 3.7 Milyar TL destek verirken, aynı yıl sadece bir medya kuruluşunu ele geçirmek için 4.2 Milyar TL’yi heba etmeseydiniz #bizbizeyeterdik !”

Gelecek Partisi “Biz Bize Yeterdik!..” kampanyasını vurucu yeni videolarla sürdürmeyi planlıyor.