Kategori:
haberler

#DoktorYokMu ? diye soranlara diyoruz ki; Bu ülkede doktor var. Onlar bizim için var!

Partimiz, sağlık çalışanlarının verdiği mücadeleyi yansıtan bir sosyal medya kampanyasıyla 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. “Doktor Yok Mu?” adlı kampanyamız kapsamında hazırlanan videoda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberlerine yer verdik. Yayınlanmasının ardından binlerce kişiye ulaşan videoda,

 “Doktor Yok Mu? Olmaz olur mu… Bu ülkede tam 200 bin doktor var!.. Doktorlarla omuz omuza çalışan bir milyon sağlık çalışanı da var!.. Koridorda sıranızı beklediğiniz odalarında her gün ona işçisi gibi davranan, saygı göstermeyen nice insanla uğraşıyor. Yaşamı için savaştığı hastasını müşteri gibi gören yöneticileriyle mücadele ediyor. Hastaneleri ticarethaneye çevirmeye çalışan sistemle hepimizin adına savaşıyor. Bu ülkede doktor var!.. Onlar bizim için var!..” mesajıyla sağlık çalışanlarının önemini vurguladık. Kampanya videosu ve mesajı  özel olarak hazırlanan doktoryokmu.com web sitesiyle de kamuoyuna sunuldu.

Partimiz Genel Başkanı sayın Ahmet Davutoğlu sosyal medya hesabından #doktoryokmu etiketiyle paylaşım yaparak, kampanyayı duyurdu.

“14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. Her koşulda, gece gündüz demeden sağlığımız için uğraş veren başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızla gurur duyuyoruz. #doktoryokmu ? diye soranlara diyoruz ki; Bu ülkede doktor var. Onlar bizim için var.” mesajını verdi.

8 Mart Kadınlar günü için de “OrdaDur” etiketiyle emeği gasp edilen, haksızlığa uğrayan kadın çalışanlara yönelik güçlü bir kampanyayla kamuoyunun dikkatini çekmiştik (ordadur.com). Önemli günlerde, sıradan mesajlar yerine 8 Mart ve 14 Mart’ta olduğu gibi toplumda farkındalığı artırmaya yönelik kampanyalarımızı sürdürmeyi planlıyoruz.