Kategori:
haberler

Dünya Emekçi Kadınlar gününde “Orda Dur!” Dedik

Dünya Emekçi Kadınlar günü için özel bir kampanya başlatan partimiz, “Orda Dur!” sloganıyla, kadınların sorunlarına dikkat çekti.

Kadının iş hayatında, sistemden kaynaklanan haksızlıklara karşı tepkisinin çeşitli başlıklar altında işlediğimiz viral kampanyamız, büyük ilgi gördü.

Akademisyenden, fabrika işçisine, gazeteciden doktora kadar birçok iş kolundaki kadının, gerek KHK, gerekse adam kayırma ve işe alma sistemlerinden kaynaklanan sorunlarını dile getirdiğimiz “Orda Dur!” sloganlı kampanyamız, milyonlarca kez izlendi.

Kadının toplum içerisinde yaşadığı her türlü baskı ve şiddete karşıyız. Bu baskı devlet eliyle, işveren eliyle yapıldığında hasar daha da büyüyor. Evde, iş yerinde, hayatın her yerinde yer alan kadının hak ettiği muamele bu olmamalı. Kamuoyunun da yakından takip ettiği haksız uygulamalara karşı kadının tepkisi “burda dur!” olmalı. Hem tüm üyelerimizin görüşünü, hem de parti olarak kadının yanındakini duruşumuzu bu kampanya ile dile getirdik, sorunlar çözülene kadar vazgeçmeyeceğiz.